×
ekspozitë, Qershor 2013
Qyteti rus i Ekaterinburgut, i cili shtrihet në Urale, është një nga kandidatët
Ekaterinburgu i Rusisë, i cili ndodhet në Urale, është një nga kandidatët kryesorë për zhvillimin e ekspozitës Expo 2020 (http://www.expo2020.ru/en).

Në ekspopzitën ruse të aviacionit "MAKS-2013" do të ekspozohet Sukhoi Superjet-100 në versionin business-jet. Testet e fluturimit të avionit të parë në versionin-biznes po kryhen në Komsomolsk-na-Amur.

Komplekset me famë botërore të mbrojtjes kundërajrore të bazave detare do të paraqiten në ekspozimin e kompanisë ruse "Almaz-Antey" në sallonin ndërkombëtar ushtarako-detar (IMDS 2013), i cili do të mbahet në Shën Petersburg, nga 3 deri më 7 korrik.
Në sallonin ndërkombëtar të aviacionit në Le Bourget prodhuesit e avionëve nënshkruan kontrata për një shumë totale rekord prej 180 miliardë euro.
Sistemi i ri inercial lazer i navigacionit LINS-100RS (russ. ЛИНС-100РС ) është ekspozuar në stendën ruse të Sallonit ndërkombëtar të teknikës ajroro-kozmike në Le Bourget të Francës. Ai është një zhvillim i kompanisë ruso-franceze "RS Aleance" (russ. "РС Альянс").
Salloni më i vjetër ndërkombëtar i teknikës së aviacionit dhe asaj kozmike në Le Bourget të Francës për të pesëdhjetën herë me radhë po hap qiellin e vet për mysafirët e huaj. Mbi risitë që do t’u demonstrohen shikuesve në këtë Sallon Radiokompanisë "Zëri i Rusisë" i treguan ekspertët.
Në këtë Sallon do të marrin pjesë më shumë se 3.000 kompani nga 44 vende. Midis tyre janë Rusia, Britania e Madhe, Gjermania, India, Italia, Kina, SHBA-ja, Ukraina dhe Franca. Ekspozitat më të mëdha do të prezantohen nga Franca (1040 organizata) dhe SHBA-ja (350 organizata).

Balerini i famshëm rus Rudolf Nurejev ishte një njeri jashtëzakonisht i apasionuar pas pikturës, adhuronte pa masë objektet e luksit dhe qe klient i rregullt i shtëpive kryesore botërore të ankandit.

Gjuajtësi i ri multifunksional rus "Su-35S" (russ. "Су-35С") fluturoi nga aeroporti Zhukovskij në periferi
Presidenti rus Vladimir Putin nënshkroi një urdhëresë që autorizon demonstrimin e gjuajtësit multifunksional rus "Su-35S" (russ.
Më 17 qershor në Moskë do të hapet ekspozita me tematikën e historisë së pavijoneve të Bashkimit Sovjetik, pjesa e parë e së cilës i kushtohet pjesëmarrjes së vendit nëpër ekspozitat ndërkombëtare.
Qyteti rus i Ekaterinburgut, i cili shtrihet në rajonin e Uraleve, është një nga kandidatët kryesorë për zhvillimin e Ekspozitës Ndërkombëtare Expo 2020 (http://www.expo2020.ru/en).
Në Moskë u hap ekspozita "Kozmosi shumëplanësh", kushtuar Sallonit ndërkombë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
3
4
6
8
9
10
11
12
13
15
16
18
19
21
22
23
26
27
29
30