×
ekspozitë, 2011
Rusia do të furnizojë në Indonezi gjashtë aeroplanë gjuajtës Su-30MK2. Marrëveshja përkatëse u arrit në ditën e parë të hapjes së ekspozitës ndërkombëtare të armatimeve “Lima 2011” në Malajzi.
Eksporti i armëve nga Rusia në vitin 2011, që realizohet nëpërmjet
Në qytetin malajzian Langkawi sot u hap ekspozita avia-kozmike dhe ushtarako-detare ndërkombëtare. Në
Mjeshtrat e punimit të qelibarit nga Kaliningradi për herë të parë prezantuan punët e tyre në Sallonin Ndërkombëtar të Trashëgimisë Kulturore “Carrousel du Louvre” në Paris.
Prezantimi i pajisjes që përcakton, mat koncentrimin e avujve të alkoolit në ajrin
Finlanda, piktura, ekspozitë, Muzeu Shtetëror Rus
Salloni Ndërkombëtar i Aviacionit “MAKS-2011”, i cili do të hapet nga 16-21 gusht në qytetit periferik të Moskës - Zhukovsk, dallohet për programin e vet jashtëzakonisht të pasur të fluturimeve.
Në vigjilje të Sallonit Ndërkombëtar të Aviacionit “MAKS-2011”, i cili
Në Sallonin Ndërkombëtar të Aviacionit "MAKS-2011", i cili do të hapet në Zhukovsk në periferitë e Moskës nga 16-21 gusht, do të demonstrohen sulmuesit amerikanë A-10 Thunderbolt, aeroplani anti-anije P-3C Orion si dhe avioni transportues C-5 Galaxy.
Uzina ruse e prodhimit të automobilave “AvtoVAZ” («АвтоВАЗ») kremton 45-vjetorine vet. Ditëlindje
Ekspozita Ndërkombëtare Innoprom-2011 po zhvillohet për herë të dytë në Ekaterinburg (Ural).
“Rrota fleksibël”, që lejon dyfishimin e shpejtësisë së trenave, avioni
Rusia për herë të parë do të marrë pjesë në Ekspozitën Ndërkombëtare të armatimeve dhe teknikës ushtarake “BRIDEX-2011” në Brunei.
Në Moskë u hap Ekspozita Ndërkombëtare e industrisë së prodhimit t
Ekspozita “Thesari i familjes Mediçi” ("Tesoro dei Medici), në të cilën
Në Moskë për të 4 herë me radhë u hap Salloni Nd
Bienalja e 4 moskovite e Artit Bashkëkohor do të zhvillohet në kryeqytetin rus nga 22 shtator deri më 30 tetor.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31