×
ekuipazhi
Operacioni i kërkimit në ngushticën La Perouse, ku u ndodh në situatë
Rusia do të dërgojë në Francë 70 ekspertë ushtarakë pë
Ekuipazhet e aviacionit të fluturimeve të largëta të Rusisë realizuan me sukses patrullimin ajror në rajonin e Oqeanit të Ngrirë të Veriut.
Dimitri Medvediev uroi ekipin përfaqësues rus të automobilistëve "KAMAZ-master" dhe ekuipazhin e Vladimir Çaginit me rastin e fitores në supermaratonën ndërkombëtare "Dakar-2010".
Ekuipazhet ruse të "KAMAZ-Master" vazhdojnë ruajnë pozita prej liderësh në rally-in ndërkombëtar "Dakar-2010". Në etapën e 11-të i pari doli ekuipazhi i Firdaus Kabirovit. Ekuipazhi tjetër rus që kryesohet nga Vladimir Çagin doli i dyti.
Ekipi përfaqësues rus i "KAMAZ-Master" fitoi në etapën e 10-të të radhës rally-n ndërkombëtar "Dakar-2010".
Ekipi përfaqësues rus i "KAMAZ-Master" po vazhdon të ruajë pozitën prej lideri në rally-n "Dakar-2010".
Afrimin e Vitit të Ri të Vjetër, kozmonautët rusë të cil
Pjesëmarrësit rusë të garës automobilistike po vazhdojnë të ruajnë pozita prej liderësh në rally-n "Dakar-2010", i cili po zhvillohet në territoret e Argjentinës dhe Kilit.
Ekuipazhi ukrainas i anijes "Ariana", e cila u lirua nga kthetrat e piratëve somalezë, u nis me një fluturim special nga Omani për në atdhe.
Piratët somalezë rrëmbyen një cisternë që po lundronte nën flamurin britanik nga Spanja për në Tailandë. Ekuipazhi i anijes është i përzier dhe përbëhet nga 26 veta.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2018
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31