×
hokei, 2011
Ekipi kombëtar i hokeit i Suedisë, tashmë në rangun e fituesit të turneut
Ekipi kombëtar rus e filloi etapën e dytë të Turneut Evropian të
Në prag të startimit të Kupës së Kanalit të Parë n
Skuadra përfaqësuese e Rusisë, që u rendit e katërta në Kampionatin Botëror të vitit 2011 në Bratisllavë, renditet e para në rejtingun e Federatës Ndërkombëtare të Hokeit.
Skuadra përfaqësuese e Finlandës fitoi medalje ari në Kampionatin Botëror
Kampionati Botëror i Hokeit i vitit 2016 do të zhvillohet në Rusi. Për këtë deklaroi Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Hokeit (IIHF) Rene Fasel. Ai përgëzoi palën ruse për këtë sukses.
Ekipi kombëtar rus i hokeit korri fitore ndaj skuadrës përfaqësuese të Kanadasë në çerekfinalen e Kupës Botërore të Hokeit ,që po zhvillohet në Sllovaki.
Skuadrat e kanadasë dhe Rusisë do të luajnë në çerekfinale të Kampionatit Botëror të hokeit, që zhvillohet në Sllovaki. Loja e hokeistëve rusë dhe kanadezë ka karakter principial.
Skuadra përfaqësuese e Rusisë sot do të zhvillojë ndeshjen e tretë të Kampionatit Botëror të Hokeit.
Skuadra përfaqësuese e Rusisë e hokeit fitoi në turneun Europian, që rezultoi më e fortë se skuadra suedeze në ndeshjen eliminatore në Malm (Suedi).
Ekipi përfaqësues i hokeistëve juniorë të Rusisë mundi me rezultatin
Skuadra përfaqësuese ruse e hokeit korri fitore ndaj ekipit finlandez dhe filloi me fitore “Lojrat Suedeze të hokeit” (etapa e tretë e turneut europian të hokeit).
Presidenti i Federatës së Hokeit të Rusisë Vlladisllav Tretiak uroi skuadrën përfaqësuese të të rinjve me rastin e fitores së shkëlqyer në Kampionatin Botëror të Hokeit që u zhvillua në qyteti amerikan Buffalo.
Skuadra përfaqësuese e hokeit e të rinjve e Rusisë u bë kampione bote duke mundur ekipin përfaqësues të moshatarëve të vet nga Kanadaja me rezultatin 5.3. Me rastin e fitores së mrekullueshme sportistët i uroi vetë Presidenti Dimitri Medvediev.
Ekipi përfaqësues i të rinjve të Rusisë doli në finalen e
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31