×
hokei

Të shtunën në Lojrat Olimpike në Soçi do të do të zhvillohet konkurrenca sportive për 7 komplete medaljesh. Do të përcaktohen kampionët në disiplinën e skive alpine, ata të garave me ski, në short track, në vrapimin me patina mbi akull, në skeleton dhe kërcimet me ski nga trampolina.

Ekipi rus i hokejit (meshkuj) mundi përfaqësuesen e Sllovenisë në ndeshjen e parë të turneut të Olimpiadës në Soçi.

Ekipi kombëtar rus i hokejit në akull humbi ndeshjen finale të fazës së parë të Euro Tour me përfaqësuesen e Republikës Çeke - në Lojrat Çeke. Takimi u zhvillua në mbrëmjen e 1 shtatorit në Pardubice dhe përfundoi me rezultatin 2:1 (0:0; 1:1; 1:0).

Kampionati Botëror i Hokejit në vitin 2017 do të mbahet në Francë dhe Gjermani.
Ekipi kombëtar rus i hokejit u mund sot nga ekipi përfaqësues i SHBA-së në çerekfinalen e Kupës së Botës, e cila po zhvillohet në Stokholm dhe Helsinki, duke përfunduar kështu luftën e mëtejshme për medalje.
Video e grindjes masive të lojtarëve të hokejit të vitit të lindjes 2002, të cilët luanin për ekipet e të rinjve "Metalurg" dhe "Baris", ka mbledhur rreth 500 mijë shikime në YouTube.
Hokejistët rusë fituan të dielën ndeshjen finale të Lojrave çeke të Hokejit, duke u shpallur kampionë të Euro Hockey Tour.
Më 18 prill në dy arena akulli të Parkut Olimpik në Soçi fillon
Kombëtarja ruse e hokejit mbi akull mundi suedezët në ndeshjen e hapjes së fazës moskovite të Euro-Tourit - Kupa e Kanalit të Parë televiziv.
Lojtari më i mirë i Ligës Kombëtare të Hokeit (NHL) për sezonin 2011-2012 u shpall sulmuesi rus i Pittsburgh Penguins Club Eugjeni Mallkin. Në Las Vegas (SHBA, shteti Nevada) u mbajt ceremonia solemne e dhënies së çmimeve NHL Awards.
Hokeistët e kombëtares ruse, të cilët fituan medalje të arta në Kampionatin Botëror, mbërritën në Moskë. Në aeroport ekipin e pritën tifozët e entuziazmuar.
Hokeistët rusë fituan Kupën e Artë të Kampionatit Botëror, i cili u zhvillua në Suedi dhe Finlandë. Në ndeshjen finale të Kampionatit të Hokeit rusët korrën një fitore bindëse ndaj ekipit përfaqësues të Sllovakisë me rezultatin e thellë 6-2.
Më 19 prill, pas një sëmundje të rëndë, në mosh
Ekipi kombëtar i hokeit i Suedisë, tashmë në rangun e fituesit të turneut
Ekipi kombëtar rus e filloi etapën e dytë të Turneut Evropian të
Në prag të startimit të Kupës së Kanalit të Parë n
Skuadra përfaqësuese e Rusisë, që u rendit e katërta në Kampionatin Botëror të vitit 2011 në Bratisllavë, renditet e para në rejtingun e Federatës Ndërkombëtare të Hokeit.
Skuadra përfaqësuese e Finlandës fitoi medalje ari në Kampionatin Botëror
Kampionati Botëror i Hokeit i vitit 2016 do të zhvillohet në Rusi. Për këtë deklaroi Presidenti i Federatës Ndërkombëtare të Hokeit (IIHF) Rene Fasel. Ai përgëzoi palën ruse për këtë sukses.
Ekipi kombëtar rus i hokeit korri fitore ndaj skuadrës përfaqësuese të Kanadasë në çerekfinalen e Kupës Botërore të Hokeit ,që po zhvillohet në Sllovaki.
Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2018
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31