×
uzina, Prill 2013
Ekipet e shpëtimit vazhdojnë të kontrollojnë ndërtesën e uzinës së prodhimit të plehrave kimike në qytetin e West (Texas, USA) në kërkim të të mbijetuarve, njoftojnë mediat vendase.
Në qytetin West të Texas-it po vazhdon operacioni i kërkimit dhe shpëtimit të njerëzve. Siç deklaroi në një konferencë të posaçme për shtyp Kryetari i Bashkisë së lokalitetit të Tommy Muska, numri i viktimave ka arritur tashmë deri në 14 vetë, kurse të humbur pas shpërthimit konsiderohen nga 35-40 persona.
Shpërthimi në uzinën e prodhimit të plehrave kimike në Texas të SHBA-së mund të jetë një sulm terrorist, deklaron policia e shtetit.
Shpërthimi në uzinën e prodhimit të plehrave kimike në afërsi të qytetit Waco në Texas, sipas të dhënave paraprake, çoi në vdekjen e 5-15 personave, deklaroi për gazetarët përfaqësuesi i policisë lokale.
Autoritetet e shtetit të Texas-it paralajmërojnë banorët lokalë në lidhje me mundësinë e kontaminimit të ajrit me substanca toksike pas shpërthimit në uzinën e prodhimit të plehrave kimike.
Një tjetër shpërthim mund të ndodhë në uzinën e prodhimit të plehrave kimike në afërsi të qytetit të Waco në Texas, njoftoi kanali televiziv CNN.
Një shpërthim i fuqishëm ndodhi në uzinën e prodhimit të plehrave kimike pranë qytetit të Waco, Texas.
Sipas të dhënave paraprake, shkaku i shpërthimit në uzinën "Motorët e Perm-it" në qytetin rus Perm, si rezultat i të cilit u plagosën tre persona (dy janë në gjendje kritike), mund të ketë qenë shkelja e procesit teknologjik.
Shpërthimi ndodhi të mërkurën në një nga repartet e uzinës së SHA "Motorët e Perm-it" (russ.
Një person humbi jetën dhe tre të tjerë u lënduan sot si rezultat i shpërthimit të furrës së shkrirjes në një uzinë metalurgjike në qytetin Sakai, në qendër të ishullit kryesor japonez Honshu.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
1
2
3
4
5
6
7
8
11
12
13
14
15
16
17
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30