×
qeveria, Maj 2013
Proceset integruese në kuadër të Bashkësisë së Shteteve të Pavarura
Në Minsk po zhvillohet takimi i Këshillit të Krerëve të Qeverive të Bashkësisë së Shteteve të Pavarura (BSHP apo CIS), njoftuan agjencitë ruse të lajmeve.
Të martën rreth 200 persona organizuan një protestë në qendër të kryeqytetit bullgar kundër përbërjes së re të qeverisë, të propozuar nga Presidenti i vendit.
Qeveria kolumbiane dhe grupi rebel i krahut të majtë FARC shpallën se ata kanë arritur të bien dakord për çështjen e reformës së tokës në vend.
Ish-Kryeministri i Britanisë së Madhe, Tony Blair, do të jetë këshilltari i qeverisë së re të Shqipërisë pas fitores së opozitës në zgjedhjet e ardhshme të qershorit.
Agjencia më e madhe informative në SHBA - Associated Press (AP) - ka akuzuar qeverinë për ndërhyrje në veprimtarinë e saj të grumbullimit të informacionit.
Sekretari Amerikan i Shtetit, John Kerry, në një takim me Ministrin e Jashtëm të
Kryeministri egjiptian Hesham Qandil ndërroi 9 ministra të kabinetit të tij, duke bër
Detyrat e formuluara në dekretet presidenciale të majit të vitit 2012 duhet të zbatohen pavar
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
1
2
3
4
5
6
8
10
11
12
13
15
16
17
18
19
21
22
23
24
25
26
28
30