×
qeveria, Mars 2013
Qeveria e Qipros hoqi dorë nga ideja e vendosjes së tatimit mbi depozitat bankare, deklaroi Kryetari i Parlamentit Jannakis Omiru pas një takimi me Presidentin Nicos Anastasiadis.
Li Keqiang, i prezantuar nga Kryetari i Republikës Popullore të Kinës Xi Jinping, u
Asambleja Kombëtare (Parlamenti) e Bullgarisë u shpërnda ditën e enjte pas zhvillimit të takimit të fundit.
Kryeministër i qeverisë së përkohshme të Bullgarisë do të bëhet diplomati Marin Rajkov, njofton ditën e martë Agjencia Reuters.
Fajtore për mosfillimin ende të negociatave mes autoriteteve siriane dhe opozitës janë autoritetet e Sirisë, deklaroi Zëdhënësja e Departamentit amerikan të Shtetit, Victoria Nuland.
Parlamenti polak refuzoi kërkesën e partisë më të madhe opozitare të vendit "Ligji dhe Drejtësia" për shpërbërjen e qeverisë aktuale të Kryeministrit Donald Tusk.
Në kryeqytetin kinez u hap sesioni i parë i Kongresit Kombëtar të Pë
Presidenti i Venezuelës Hugo Chavez "vazhdon të kryesojë qeverinë", deklaroi sot Zv/Presidenti i Republikës Nicolas Maduro në një miting të organizuar në kryeqytet.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
4
6
7
9
10
11
13
16
17
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31