×
qeveria, Maj 2012
Sipas sondazhit të kompanisë “Public Issue”, koalicioni grek i forcave radikale të majta SYRIZA
Kryeministri i Rusisë Dimitri Medvediev quajti parime bazë të punës së qeverisë
Sot Presidenti rus Vladimir Putin nënshkroi dekretin mbi strukturën dhe përbërjen e Qeverinë e re të Rusisë. Siç dhe pritej Kabineti i Ministrave ka pësuar ndryshime serioze - përbërja e ministrave është rinovuar me rreth tre të katërtat.
Përbërja Qeverisë së re të Rusisë më 21 maj t
Presidenti rus Vladimir Putin dhe Kryeministri Dimitri Medvediev duhet të shpallin sot përbërjen e qeverisë së re të vendit.
Në Greqi u shpall përbërja e kabinetit të përkohshëm të ministrave, i cili do të mbetet në pushtet deri në zgjedhjet parlamentare të planifikuara për datën 17 qershor.
Presidenti i Rusisë Vladimir Putin fillon sot konsultimet me kandidatët për postet ministrore n
Sot Kryeministri rus Dimitri Medvediev i paraqiti Presidentit Vladimir Putin propozimet në lidhje me përbërjen dhe strukturën e qeverisë së re. Emrat e ministrave të rinj të Kabinetit tani për tani nuk janë shpallur, por Vladimir Putin tashmë deklaroi se që nesër do të fillojnë konsultimet me kandidatët për postet në qeverinë e re.
Udhëheqësi i koalicionit të majtë radikal grek "SYRIZA" Alexis Tsipras e refuzoi mandatin për formimin e qeverisë, njofton Agjencia franceze e lajmeve (Agence France-Presse).
Sot, gjatë zhvillimit të mbledhjes plenare të Dumës Shtetërore, në t
Liderët e fraksioneve të Partisë Komuniste dhe Partisë "Rusia e Drejtë" («Справедливая
Presidenti i Federatës Ruse Vladimir Putin, gjatë paraqitjes për miratim në Dumë
Presidenti i Federatës Ruse Vladimir Putin mbërriti në Dumën Shtetërore
Duma Shtetërore po zhvillon sot mbledhjen, në të cilën do të shqyrtohet kandidatura e Dimitri Medvedievit për postin e Kryeministrit.
Kryeministri izraelit Benjamin Netanjahu ra në ujdi me partinë më të madhe opozitare “Kadima” për të formuar qeverine e re. Në lidhje me këtë nuk do të mbahen zgjedhjet e parakohshme në vend.
Qeveria e Putinit do të mblidhet sot në takimin e vet të fundit. Kabineti i ministrave
Përbëja e qeverisë së re të Rumanisë, të formuar nga kandidati për Kryeministër Viktor Ponta, do të paraqitet në parlament për miratim më 7 maj.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2012
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2012
1
3
4
5
6
7
9
11
12
13
14
18
19
20
22
23
26
27
28
29
30
31