×
Pakistani, Maj 2013
Incidenti me aeroplanin nga Pakistani, i cili u ul pranë Londrës i shoqëruar nga gjuajtësit britanikë të Forcave Ushtarake Ajrore, nuk ka lidhje me kërcënimin terrorist.
Gjuajtësit britanikë po shoqërojnë avionin e "Pakistan International Airlines", të drejtuar p
Në zgjedhjet në Pakistan pjesëmarrja e votuesve në disa zona ka tejkaluar shifrë
Një terrorist-kamikaze ndërmorri një sulm ndaj rezidencës së shefit të policisë të provincës pakistaneze të Baluchistan-it, në qytetin e Quetta në jugperëndim të vendit.
Të premten 4 persona humbën jetën, ndërsa 15 të tjerë u plagosën si pasojë e një shpërthimi të ndodhur në një treg në qytetin pakistanez të Miranshah, njoftoi Agjencia franceze e lajmeve France Presse, duke cituar autoritetet lokale.
Ish-Kryeministri i Pakistanit, Yousuf Raza Gillani, njoftoi ditën e enjte mbi rrëmbimin e djalit të tij të vogël, transmeton kanali televiziv pakistanez Geo.
Viktima të shpërthimit, që gjëmoi ditën e mërkurë pranë një stacioni policie në veriperëndim të Pakistanit, u bënë dy gra, ndërkohë që më shumë se 20 persona të tjerë janë plagosur.
Të paktën tre persona mbetën të vrarë në vend dhe rreth 30 të tjerë u plagosën gjatë një shpërthimi të ndodhur në veriperëndim të Pakistanit.
Një shpërthim i fuqishëm buçiti sot në një miting parazgjedhor në veri-perëndim të Pakistanit.
Sot rojet kufitare afgane dhe pakistaneze hapën zjarr kundër njëri-tjetrit. Sipas fjalë
Të premten në Islamabad (Pakistan) një i panjohur qëlloi për vdekje me armë zjarri prokurorin Chaudhry Zulfiqar Ali, i cili ishte prokurori i shtetit në çështjen ligjore të lidhur me vrasjen e ish-Kryeministres pakistaneze, Benazir Bhutto, njoftoi policia lokale.
Të mërkurën në Kashmirin indian, pranë kufirit pakistanez, ra një tërmet me magnitudë 5.7 ballë, njoftoi Shërbimi Gjeologjik i SHBA-ve.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
2
4
5
11
12
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30
31