×
Pakistani, Mars 2013
Përfaqësues të komandës ushtarake të Pakistanit njoftuan se si rezultat i bombardimeve ajrore natën në të gdhirë të së premtes u vranë 10 terroristë të dyshuar, bën me dije Agjencia e lajmeve EFE.
Në veriperëndim të Pakistanit, në rajonin Orakzai, gjatë një operacioni ushtarak antiterrorist u asgjësuan 8 ekstremistë islamistë, njoftuan sot në shërbimin për shtyp të Ministrisë së Mbrojtjes të këtij vendi të Azisë Jugore.
Stërvitjet e përbashkëta të forcave ajrore turke dhe pakistaneze "Indus Viper-2013" filluan dje në Pakistan. Ato do të zgjasin deri më 18 mars, njofton faqja e Internetit të Shtabit të Përgjithshëm të ushtrisë turke.
Numri i viktimave si pasojë e dy shpërthimeve në qytetin pakistanez të Karachi-t ka arritur të paktën 52 persona, ndërsa numri i të plagosurve e ka tejkaluar shifrën 170.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
1
2
3
7
9
10
12
14
15
16
17
19
21
22
23
24
25
26
27
28
30
31