×
Pakistani, 15 janar 2013
Gjykata Supreme e Pakistanit pasditen e 15 janarit urdhëroi arrestimin e Kryeministrit të vendit, Raja Pervez Ashraf.
Forcat pakistaneze të sigurisë kanë vënë në përdorim gazin lotsjellës dhe shkopinjtë e gomës për të mos lejuar mijëra protestues që t’i afrohen ndërtesës së Parlamentit në kryeqytet.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
2
5
6
12
13
14
17
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30
31