×
Pakistani, 10 janar 2013
22 persona humbën jetën dhe mbi 80 të tjerë u plagosën si pasojë e një shpërthimi që buçiti të enjten në periferi të qytetit pakistanez të Mingora, në të ashtuquajturën "zona fisnore" në kufirin me Afganistanin.
Të paktën 11 vetë u vranë dhe dhjetra të tjerë u plagosën si pasojë e shpërthimit të një bombe në qytetin e Quetta në jugperëndim të Pakistanit, bën me dije policia lokale.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
2
5
6
12
13
14
17
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30
31