×
Pakistani, Shkurt 2012
Të paktën 18 persona u vranë sot në Pakistan si rezultat i një sulmi të armatosur në veri të vendit. Një grup i paidentifikuar hapi zjarr mbi një autobus pasagjerësh dhe më pas u zhduk pa lënë gjurmë nga vendi i ngjarjes.
Dialogu bilateral dhe kontaktet mes autoriteteve të Pakistanit dhe Shteteve të Bashkuara do të rifillojnë tashmë që në mars të këtij viti.
Ministrja e Jashtme e Pakistanit Hina Rabbani Khar ka paralajmëruar SHBA kundër ndërhyrjes në punët e brendshme të vendit.
Autoritetet pakistaneze e kanë quajtur krejtësisht të pabazë raportin sekret të NATO-s, në të cilin vihet në dukje dhënia e mbështetjes talebanëve afganë nga ana e Islamabadit.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Shkurt 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2012
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
29