×
Gjermania, Mars 2013
Gjermania, shembje, Muri i Berlinit
Dy helikopterë të policisë u përplasën mbi stadiumin olimpik në Berlin gjatë një fluturimi stërvitor.
Si pasojë e një aksidenti rrugor me përfshirjen e rreth 100 automjeteve në Gjermanin
Rreth 70 fluturime janë anuluar të premten në aeroportin ndërkombëtar Köln-Bonn në Gjermani për shkak të grevës së punonjësve të shërbimeve tokësore.
Ministria e Mjedisit e bundeslandit Nord Rhein-Westphalen njoftoi se në disa ferma të këtij rajoni të Gjermanisë në qumësht u zbuluan substanca toksike - të ashtuquajturat aflatoxins, të prodhuara nga kërpudhat mikroskopike.
Gjermania do të vërë veton ndaj pranimit të Rumanisë dhe Bullgarisë në zonën Shengen.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
1
2
3
5
6
9
10
11
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
28
29
30
31