×
Gjermania, 1 shkurt 2013
Ish diplomati gjerman Volfgang Ischinger dhe Ministri i Mbrojtjes i Gjermanisë Thomas de Maiziere hapën n
Ministri i Mbrojtjes i Gjermanisë, Thomas de Maiziere, ditën e premte deklaroi se ai e mbështet idenë e zhvillimit së bashku me Francën të avionëve luftarakë pa pilot (ang. drones), absolutisht ekuivalentë me avionët me ekuipazh në bord.
Gjykata e Mynihut (Gjermani) ditën e enjte akuzoi për vrasjen e nëntë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
2
3
5
6
9
10
11
12
13
16
17
18
19
21
22
23
24
25
26
28