×
Gjermania, 2011
Në vigjilje të Vitit të Ri përfaqësuesit e Komisionit Evropian dhe politikan
Paratë gjermane i duan të gjithë, pa mbështetjen e Gjermanisë eurozona do t
Irani dyshohet nga shërbimet speciale gjermane për përgatitjen e sulmeve terroriste kundër bazave amerikane të dislokuara në territorin e Republikës Federale Gjermane. Ky informacion u konfirmua nga Prokurori i Përgjithshëm federal gjerman Harald Range.
Kompania gjermane “Continental” do të investojë rreth 240 milionë euro në ndë
Franca, Gjermania dhe Italia kanë ndërmend të bëjnë publike në samitin
Pavarësisht nga protestat masive në qytetin gjerman Dannenberg nga Franca mbërriti treni me mbeturina të ricikluara radioaktive.
Në veri të Gjermanisë policia me ndihmën e topave të ujit po përpiqet të shpërndajë dhjetra mijëra protestues që kanë bllokuar rrugët hekurudhore.
Dega e dytë e gazsjellësit “Nord Stream” (“Rryma Veriore”) mund të
Sot në qytetin gjerman Lubmin u zhvillua ceremonia zyrtare e vënies në shfrytëzim
Vënia në shfrytëzim e gazsjellësit “Nord Stream” hapi një
Sot në Gjermani do të lançohet gazsjellësi “Nord Stream” (“Rryma
Ndërtimi i degës së parë të tubacionit të gazit “Nord Stream” (“Rryma Veriore”) me itinerar nga Rusia në Evropë tashmë përfundoi.
"Lufthansa" gjermane e para midis kompanive ajrore botërore shpalli mbi fillimin e përdorimit të biokarburanteve në fluturimet e rregullta të aeroplanëve të vet. I pari me karburantin e ri do të fluturojë sipas itinerarit Hamburg-Frankfurt aeroplani “Airbus” A321.
Dita e sotme është një ngjarje e shënuar, e paharruar në historinë e ndërtimit të gazsjellësit transkufitar “Nord Stream” (“Rryma Veriore”). Në gjirin Portovaia po saldojnë bashkimin e “artë” të pjesës ruse të tubacionit.
Bashkëpunimi franko-gjerman - çelës për stabilizimin e zonës së euros, deklaroi Kryeministri francez François Fillon.
Rusia, në rast nevoje, është në gjendje të përmbushë plotë
Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31