×
industria, Maj 2013
Koncerni "Kallashnikov" do të zëvendësojë kompaninë "Izhmash" që në muajin korrik të këtij viti, njoftoi në një konferencë për shtyp në Izhevsk Drejtori i Përgjithshëm i uzinës, Konstantin Busigin.
Qeveria e Koresë së Jugut ka shprehur pakënaqësinë e saj lidhur
Pheniani ka shprehur gatishmërinë e vet për të pranuar delegacionin e sipërmarrësve nga Koreja e Jugut në Zonën e përbashkët industriale Kaesong për zhvillimin e bisedimeve mbi rifillimin e punës normale atje.
Seuli do të përpiqet të marrë nga Koreja e Veriut lejen për
Treguesit ekonomikë të Serbisë që nga fillimi i vitit 2013 tregojnë një rritje
Ditën e premtë nga Zona industriale e përbashkët me Korenë e Veriut Kaesong u larguan bashkëpunëtorët e fundit koreanojugorë, njofton Agjencia e lajmeve France-Presse.
Pas një konfrontimi të ashpër midis Seulit dhe Phenianit, i cili si përfundim
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
1
4
5
7
8
9
10
11
12
13
15
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
30