×
vdekja, Tetor 2013

Kryeministri i fundit socialist i Polonisë, opozitari Tadeusz Mazowiecki, ndërroi jetë në moshën 86-vjeçare, njoftoi të hënën kanali televiziv TVN24.

Këngëtari, kitaristi dhe kompozitori amerikan Lou Reed ndërroi jetë në moshën 71-vjeçare. Reed, karriera muzikore e të cilit zgjati plot 5 dekada, pati një ndikim të thellë në zhvillimin e muzikës rock.

Më 20 tetor në Beograd në moshën 89 vjeçare ndërroi jetë Jovanka Broz, e veja e diktatorit jugosllav Josip Broz Tito.

Garuesi britanik Sean Edwards - lideri i Super Kupës Porsche për këtë sezon - humbi jetën në një aksident gjatë testeve private në Australi.

Shkrimtari amerikan me origjinë kubane - Oscar Hijuelos - latino-amerikani i parë që fitoi Çmimin Pulitzer, ndërroi jetë në moshën 62 vjeçare.

Aktorja e njohur sovjetike dhe ruse Olga Aroseva ndërroi jetë të dielën në moshën 88-vjeçare.

Pilotja spanjolle 33-vjeçare e garave me makina Maria de Villota u gjet e vdekur në një hotel në Sevilje, njoftuan mediat lokale.

Astronauti Scott Carpenter, i cili u bë amerikani i dytë që fluturoi drejt kozmosit​​, ndërroi jetë në moshën 89-vjeçare, njoftoi gruaja e tij.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Tetor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Tetor 2013
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
12
13
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
29
30
31