×
vdekja, 2011
Në Korenë e Veriut në mesditë, sipas orës lokale, gjëmuan të shtënat e topave, ushtuan buritë e lokomotivave dhe anijeve,  populli nderoi kujtimin e Kim Jong II me tre minuta heshtje.
Për balsamimin e trupit të Udhëheqësit të Koresë së
Ceremonia e dhënies së lamtumirës së fundit Kim Jong II po zhvillohet sot në kryeqytetin e Koresë së Veriut - Phenian.
Të arratisurit prej kohësh nga Koreja e Veriut të mërkurën l
Në Phenian filloi ceremonia e dhënies së lamtumirës së fundit ish Udh
Lajmi mbi vdekjen e Václav Havel jehoi me dhimbje në zemrat e njerëzve si në Republikën e Çekisë, ashtu dhe në Rusi.
Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov beson se vdekja e Udhëheqësit të Republikës Popullore Demokratike të Koresë Kim Jong II nuk do të ndikojë në marrëdhëniet e Rusisë dhe Koresë së Veriut.
Udhëheqësi i Republikës Popullore Demokratike të Koresë (RPDK) ndërroi jetë në moshën 70-vjeçare.
Në Ambasadën e Çekisë në Moskë u hap libri i zisë në lidhje me vdekjen e ish Presidentit Václav Havel.
Vdiq Udhëheqësi i Republikës Popullore Demokratike të Koresë Kim Jong II. Për këtë njoftoi sot Televizioni Qendror i vendit.
Turqia renditet në vendin e parë midis shteteve të huaja përkatësisht numrit
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31