×
flota, Janar 2013
Anija e madhe antinëndetëse "Severomorsk" (russ. "Североморск"), një anije rimorkiator shpëtimi dhe një cisternë e Flotës Veriore po drejtohen për në Gjirin e Adenit për të garantuar sigurinë e anijeve civile.
Në pjesën lindore të Detit Mesdhe përfunduan stërvitjet në shkall
Anija e madhe e desantit e Flotës ruse të Balltikut "Kaliningrad" (russ. "Калининград") hyri sot në portin e Novorossijskut, ndërsa më vonë po atje do të mbërrijë edhe anija tjetër e madhe e desantit "Aleksandër Shabalin" (russ. "Александр Шабалин").
Nëndetësja bërthamore prijëse më e fundit e gjeneratës së katërt të projektit 955 "Borei" (russ. «Борей») - "Juri Dolgorukij" (russ.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
3
4
5
6
7
8
10
12
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
31