×
flota, Shkurt 2012
Ukraina ka ndërmend të vendosë taksa të reja mbi bazën e Forcave
Zëvendës admirali Mark Fox, Komandanti i Flotës së Pestë të Forcave Ushtarake Detare të SHBA deklaroi se Irani ka përgatitur nëndetëse të vogla dhe motoskafë që mund të përdoren për sulme kamikaze.
Në qershor 2012 do të jetë gati programi i intensifikimit të fuqisë luftarake t
Në Shën Petersburg më 1 shkurt të vitit 2012 filloi ndërtimi i
Grupi aeroplanmbajtës i Flotës Ushtarake Detare të Rusisë i kryesuar nga kryqëzori “Admiral Kuznecov” doli në Oqeanin Atlantik, ku do të vazhdojë manovrat, njoftoi të martën Zëdhënësi i Flotës Veriore ruse Vadim Serga.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Shkurt 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2012
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29