×
flota, 2011
Siç njoftoi përfaqësuesi i Flotës Ushtarake Detare të Iranit, në rajonin e manovrave të trupave ushtarake detare iraniane hyri grupi goditës  i aeroplanmbajtëses amerikane.
Flota ushtarake detare e Rusisë hoqi dorë nga alfabeti semafor, i cili përdoret nga ushtarakët për shkëmbimin e informacionit në mes të anijeve gjatë një periudhe 116-vjeçare.
Sot anija e rojes (vëzhgimit) bregdetare “Lladnij” («Ладный») e Flotës s
Detashmenti i luftanijeve ruse të Flotës së Paqësorit, i prirë nga kryq
Nëndetëset strategjike bërthamore të Flotës Veriore të Rusisë në vitin 2011 realizuan 7 lëshime të raketave balistike, njoftoi për gazetarët Komandanti i Flotës Veriore admirali Vladimir Korolov.
Njësia e anijeve të Flotës Veriore të Rusisë, e përb
Në Shtabin e Përgjithshëm të Flotës Ushtarake të Rusisë
Menjëherë 7 kontrata për projektimin dhe ndërtimin e nëndetë
Koracata (anija ushtarake e blinduar) e Flotës Perandorake Ruse “Petropavllovsk”, e cila u hodh n
Anija flamur-mbajtëse e Flotës së Paqësorit të Rusisë kryqëzori raketor “Variag” («Варяг») dhe anija çisternë “Irkut” («Иркут») pritet të mbërrijnë sot me vizitë në Vankuver.
Përbërjen e Flotës ruse të Paqësorit në të
Delegacioni i forcave detare të Republikës Popullore Demokratike të Koresë mbërriti sot në Gadishullin e Kamçatkës në kuadër të vizitës së tij zyrtare në Flotën ruse të Paqësorit.
Në portin e qytetit Sevastopol - në bazën kryesore të Flotës Ruse t
Flota Ushtarake e Rusisë në të ardhmen e afërt do të pajiset me raketat balistike ndërkontinentale “Liner”, njoftuan sot në Qendrën Raketore që mban emrin e Akademikut Makeyev.
Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31