×
Lindja e Largët, 2011
Zjarri që përfshiu urën në ndërtim e sipër mbi limanin Briri i Artë në qendër të qytetit Vladivostok (Lindja e Largët e Rusisë) është shuar plotësisht.
Në urën në ndërtim e sipër mbi limanin Briri i Artë të hënën në mbrëmje ra zjarr.
Sot në mëngjes në Jakutsk (Lindje e Largët e Rusisë) për shkak të problemeve teknike bëri një ulje emergjente aeroplani që po fluturonte nga Moska për në Magadan.
Në aeroportin e Vladivostokut mund të vendoset regjimi i “Qiellit të Hapur” i papar
Kufitarët rusë dhe japonezë zhvilluan në Lindjen e Largët stërvitjet e përbashkëta ushtarake.
Lundrimi i tragetëve sipas itinerarit ishulli rus Sakhalin në Lindjen e Largët të
Tre vagona të ngarkuar me qymyr dolën sot nga shinat në rrugën hekurudhore të Lindjes së Largët që çon në Komsomolsk mbi Amur. Vagonat u shkëputën nga bishti i trenit, njëri nga ata u përmbys.
Ministria e Situatave të Jashtëzakonshme e Federatës Ruse deklaroi se do të mbrojë nga sulmet e peshkaqenëve sportistët gjatë kohës së zhvillimit të fazës finale të Kampionatit të Rusisë në disiplinën Surfing.
Në Primorie (Lindja e Largët e Rusisë) filloi gjuetia ndaj peshkaqenit njeri-ngrënës, i cili ka sulmuar tashmë dy herë banorët vendas. Në kërkim të grabitqarit detar do të dalin tre anije të mëdha peshkimi dhe një bot.
Udhëheqësi i Republikës Popullore Demokratike të Koresë Kim Jong II po
Uragani që shpërtheu të dielën në mbrëmje hodhi nga ura tre punëtorë në ishullin Rus në Vladivostok.
Një peshkaqen i madh u duk pranë brigjeve të Vladivostokut (Lindje e Largët e
Në Lindjen e Largët të Rusisë përfundoi shtrimi i tubacionit të gazit nëpër fundin e ngushticës së Bosforit Lindor.
Vullkani Shiveluç, i cili u aktivizua në Gadishullin Kamçatka në Lindjen e Largët të Rusisë, hodhi kolonën më të fuqishme të hirit për gjithë muajin. Lartësia e saj arriti në gati 8 km mbi nivelin e detit.
Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31