×
kryeministri, 10 maj 2013
Perspektivat e marrëdhënieve bilaterale mes Rusisë dhe Britanisë së Madhe si dhe situata aktuale në Siri u bënë tema qendrore të bisedimeve në Soçi të Presidentit rus Vladimir Putin dhe Kryeministrit britanik David Cameron.
Kryeministri i Republikës Socialiste të Vjetnamit, Nguyen Tan Dung, ka ndërmend të diskutoj
David Cameron deklaroi se është i lumtur për mundësinë që iu dha atij për të diskutuar me Presidentin e Rusisë Vladimir Putin çështjet e marrëdhënieve dypalëshe dhe situatën në Siri.
"Midis qytetarëve sirianë që kanë sjellë në spitalet tona ka edhe persona, të cilët janë lënduar nga arma kimike.
Kryeministri britanik David Cameron mbërriti të premten në qytetin e Soçi (jugu i Rusisë) për një takim me Presidentin rus Vladimir Putin.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
2
3
4
5
7
11
12
16
17
18
19
20
21
24
25
26
28
30