×
kryeministri, Janar 2013
Kryeministri britanik David Cameron ndërmorri sot një vizitë të papritur në kryeqytetin e Libisë. Avioni i Kryetarit të qeverisë u ul në Tripoli, pasi Cameron u largua nga Algjeria.
Kryeministri i Japonisë Shinzo Abe, në fjalimin e drejtuar deputetëve të parlamentit ditën e enjte shprehu synimin e tij për të ndryshuar kushtetutën, njoftojnë mediat japoneze.
Kryeministri dhe Kreu i Ministrisë së Punëve të Brendshme të vendit, Ivica Daçiç, u bë viktimë e një humori pak të rëndë me përdorimin e kamerës së fshehur.
Presidenti i Rusisë Vladimir Putin diskutoi në një bisedë telefonike me Kryeministrin e Irakut Nouri al-Maliki çështjet e bashkëpunimit dypalësh të vendeve, njoftoi shërbimi për shtyp i Kremlinit.
Kryeministri i Hungarisë Viktor Orban pritet të vijë në Moskë ditën e enjte me një vizitë të shkurtër pune me ftesë të Presidentit të Rusisë Vladimir Putin.
U njoftua mbi fillimin e një vizite pune në Moskë të Kryeministrit hungarez Viktor Orb
Kreu i Qeverisë polake, Donald Tusk, u shtrua në spital me një sëmundje infektive
Kryeministri hungarez Viktor Orban më 31 janar, me ftesë të Presidentit rus Vladimir Putin, do të mbërrijë në Moskë me një vizitë të shkurtër pune, njoftoi të enjten Shërbimi për shtyp i Kremlinit.
Britania e Madhe mund të zhvillojë një referendum për daljen nga Bashkimi Evropian n
Britania e Madhe duhet të jetë e përgatitur për përkeqë
Në vitin 2012 Izraeli vendosi rekord përkatësisht intensitetit të ndërtimit t
Gjykata Supreme e Pakistanit pasditen e 15 janarit urdhëroi arrestimin e Kryeministrit të vendit, Raja Pervez Ashraf.
Kryeministrja e Australisë, Julia Gillard, viziton ishullin australian Tazmania të përfshirë nga zjarret pyjore.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
17
19
20
21
22
25
26
27
28
29