×
kryeministri, Qershor 2012
Autoritetet rumune dyshojnë se tre policë dhe një mjek e kanë ndihmuar ish-Kryeministrin Adrian Nestase për të inskenuar një vetëvrasje.
Në një artikull postuar në faqen e Internetit të revistës “Nature&rdquo
Kryeministri britanik David Cameron dhe bashkëshortja e tij kanë pranuar se e lanë pa mbikëqyrje vajzën e tyre 8-vjeçare, duke e harruar aksidentalisht atë në pab.
Presidenti i Sirisë Bashar Al-Assad emëroi Kryeministër të ri të vendit Riyad Hijad dhe e udhëzoi atë të formojë qeverinë e re, njofton televizioni shtetëror sirian.
Të hënën më 4 qershor Dimitri Medvediev ishte i ftuar në emisionin "Pozner" në Kanalin e parë të televizionit rus.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2012
1
2
3
4
7
8
9
10
12
13
14
15
16
17
18
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30