×
fëmijët, Maj 2013
Natën në të gdhirë të së enjtes 55 nxënë
Banorët e qytetit rus të Lindjes së Largët - Bllagoveshensk shpëtuan një fëmijë 5-vjeçar, të cilin po përpiqej ta rrëmbente një burrë i panjohur.
Një autobus me nxënës u përmbys në juglindje të Perusë. Si pasojë u lënduan 36 nxënës të njërit prej kolegjeve lokale dhe dy mësues, njoftuan mediat lokale.
Thuhet se në vititn 2010 lideri koreanoverior Kim Jong-Yun është bërë baba i një vajze ilegjitime, njoftoi të enjten gazeta koreanojugore Chosun Ilbo.
Video e grindjes masive të lojtarëve të hokejit të vitit të lindjes 2002, të cilët luanin për ekipet e të rinjve "Metalurg" dhe "Baris", ka mbledhur rreth 500 mijë shikime në YouTube.
Grupi islamist nigerian "Boko Haram" publikoi një video me gra dhe fëmijë, të cilët, sipas konfirmimit të militantëve, u rrëmbyen si kundërpërgjigje ndaj ndalimit të fëmijëve të militantëve nga ushtria e vendit.
Presidenti i Meksikës, Enrique Peña Nieto, i ka shprehur ngushëllimet e veta t
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2013
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2013
1
2
3
4
5
7
8
9
10
11
12
15
18
19
20
21
22
24
25
26
27
28
29
30
31