×
fëmijët, Mars 2013
Autoritetet e Omanit u dhanë azil politik anëtarëve të familjes së ish-Liderit të Libisë, Muammar Gaddafi. Azil politik mori e veja e Muammar Gaddafi, Safia, vajza e tij - Ayesha, si dhe të bijtë - Muhamma dhe Hannibal me fëmijët e tyre.
Rusia mban vendin e parë në Europë përkatësisht numrit të vet
Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-Yun, në fund të vitit të kaluar mund
Në Nju Jork vdiq fëmija i lindur pas vdekjes së nënës së tij, e cila pësoi një aksident automobilistik.
Në jug-perëndim të Moskës, gjatë shpërthimit të zjarrit, nga
Një fëmijë 7-vjeçar humbi jetën si pasojë e rënies së një mase të madhe dëbore nga çatia e një hangari në qarkun e Tomskut. Dy fëmijë të tjerë janë shtruar në spital.
Shkencëtarët në SHBA njoftojnë se ata arrritën të shërojnë një bebe të vogël, të lindur me virusin HIV nëpërmjet terapisë standarte të medikamenteve, të aplikuar për trajtimin e foshnjave.
Në Rusi sot kremtohet Dita Botërore e Maceve. Përse macet fitojnë zemrat e miliona njerëzve, tregojnë ekspertët për Radiokompaninë "Zëri i Rusisë".
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
2
3
6
7
8
9
10
12
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
27
28
29
30
31