×
fëmijët, Shkurt 2013
12 fëmijë të moshës nga 9-12 vjeç kanë marrë l
Në një shkollë fillore në Kinë u shembën portat e hyrjes, si rezultat 4 fëmijë humbën jetën dhe 18 të tjerë u lënduan. Incidenti ndodhi sot në qytetin e Laohekou të provincës qendrore të Hubei.
Javën e ardhshme do të zhvillohen bisedimet e Ministrit të Punëve të
Qeveria ruse ka zhvilluar një program të drejtuar për integrimin social të popullit rom në vend. Fjalë bëhet për përfshirjen e përfaqësuesve të tij në projektet kulturore, arsimore dhe ato të biznesit. Vëmendje e veçantë do t'i kushtohet arsimimit të fëmijëve romë.
Një grup njerëzish të armatosur rrëmbyen 45 persona, kryesisht gra dhe fëmijë, të cilët po udhëtonin me autobus nga provinca siriane Idlib për në Damask, njofton kanali televiziv satelitor "Al-Mayadin". Detaje të tjera në lidhje me incidentin nuk njoftohen ende.
"Fokusi amoral i radhës" - kështu e ka cilësuar Ombudsmani i Ministrisë s
Sipas një sondazhi të Qendrës ruse të Studimit të Opinionit Publik, të publikuar të premten, gati gjysma e rusëve është kundër futjes së sistemit të drejtësisë për të miturit në Rusi.
Në Arabinë Saudite predikuesi i njohur fetar Fayhan Al-Ghamdi, i cili përdhunoi dhe vrau vajzën e tij 5-vjeçare, ia hodhi me 3 muaj burg dhe një kompensim monetar.
Fëmija 5-vjeçar, të cilin një burrë i armatosur e mbajti peng p
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
1
2
3
4
6
7
9
10
11
12
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26