×
Serbia, Shkurt 2013
Presidenti i Rusisë Vladimir Putin u dekorua me shiritin e Urdhërit të Republikës së Serbisë "për kontributin e tij të shquar në zhvillimin dhe forcimin e bashkëpunimit paqësor dhe marrëdhënieve miqësore" midis Moskës dhe Beogradit.
Serbisë i ka mbetur pak kohë për zbatimin e marrëveshjeve të lidhura me krahinën e Kosovës, deklaroi Kreu i Delegacionit të BE-së në Serbi Vincent Degert.
Kreu i koncernit rus "Gazprom" Aleksei Miller më 28 shkurt do të vizitojë Serbinë, ku
Parlamenti serb miratoi të mërkurën ligjin mbi gazsjellësin "South Stream" ("Rryma Jugore)
Rinisë serbe po i zgjohet interesi ndaj gjuhës ruse. Në lidhje me kët
Në mars të vitit 2004 unë arrita të realizoj një intervistë me Kryeministrin e Serbisë Vojsllav Koshtunica. Kjo ndodhi menjëherë pas ngjarjeve dramatike në Kosovë dhe Metohi.
Këtë intervistë me Kryeministrin e Serbisë Vojsllav Koshtunica unë e realizova në mars të vitit 2004. Takimi ynë u mbajt menjëherë pas ngjarjeve dramatike në Kosovë dhe Metohi.
Presidenti serb Tomislav Nikoliç do të zhvillojë me 6 shkurt bisedime me Presidenten e Republikë
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
2
3
4
5
6
9
10
11
12
14
15
16
17
18
19
23
24
26
27
28