×
Serbia, Mars 2011
Kryeministri i Federatës Ruse mbërriti në Serbi me një vizitë pune, gjat
Të martën, më 22 mars, Kryeministri rus Vladimir Putin fillon turneun e vet dyditor ballkanik. Ai do të vizitojë gjatë tij Slloveninë dhe Serbinë. Kësaj teme i kushtoi komentin e vet vëzhguesi i “Zërit të Rusisë” Pjotër Iskenderov.
Në vigjilje të raundit të dytë të negociatave të caktuara për
Raundi i dytë i negociatave të drejtpërdrejta midis autoriteteve serbe dhe kosovare do të zhvillohet në fund të marsit të këtij viti.
Në Moskë përshëndesin rifillimin e negociatave të drejtpërdrejta midis Beogradit dhe Prishtinës duke i vlerësuar ato si rrugën e vetme të drejtë për rregullimin e problemit kosovar.
Sot në Bruksel përfundoi raundi dyditor i negociatave të para në histori midis autoriteteve serbe dhe kosovare mbi normalizimin e marrëdhënieve dypalëshe.
BE, si ndërmjetës në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës, mund t
Negociatat e para midis autoriteteve kosovare dhe serbe do të zhvillohen më 8-9 mars. Për
Rusia i bën thirrje Beogradit dhe Prishtinës për tu ulur rreth tryezës së bisedimeve, deklaroi më 1 mars Kreu i MPJ të Federatës Ruse Sergei Lavrov. “Erdhi tashmë koha për tu ulur e për të biseduar shtruar.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2011
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31