×
gjykata, Mars 2013
Gjykata e Bosnjës dhe Hercegovinës dënoi ditën e premte ish-Komandantin e njësisë serbe "Engjëjt e bardhë" Veselin Vllahoviç me 45 vjet burg, njofton gazeta malazeze "News".
Letra me kërcënime adresuar gjyqtarit, i cili ndër të tjera merret edhe
Gjykata Coroner (Coroner’s court) e qytetit anglez Windsor fillon sot seancën dëgjimore në lidhje me faktin e vdekjes së biznesmenit të arratisur rus Boris Berezovskij.
Të enjten më 28 mars Gjykata Coroner (Coroner’s court) do të fillojë zbardhjen e fakteve që kanë të bëjnë me vdekjen e Boris Berezovskit.
Në Poloni nuk do të bëhen publike regjistrimet e bisedimeve telefonike, të zhvilluara më 10 prill të vitit 2010 mes Kryeministrit Donald Tusk dhe Kreut të atëhershëm të qeverisë ruse, Vladimir Putin.
Gjykata e Shkallës së Parë e Italisë përmbysi vendimin e shfajësimit të shtetases amerikane Amanda Knox dhe urdhëroi zhvillimin e një procesi të ri gjyqësor.
Një nga liderët e "Khmerët e Kuq", 86-vjeçari "vëllai №
Gjykata federale e Uashingtonit kënaqi padinë e komunitetin Hasid amerikan mbi mundësinë e
Lideri i rebelëve kongolezë Bosco Ntaganda, i njohur me nofkën "Terminator" dhe i shpallur
Në Nju Jork filloi shqyrtimi i çështjes, e cila sfidon praktikën e ndalimit dhe
Gjykata e Lartë e Indisë deklaroi se Ambasadori i Italisë, i cili ka ndihmuar në
Të premten Gjykata e Apelit e Argjentinës i shpalli ish-Presidentin 82-vjeçar Carlos Saul Menem dhe ish-Ministrin e Mbrojtjes Oscar Camilon fajtorë për kontrabandë armësh në Kroaci dhe Ekuador në vitet ’90 me anashkalim të ndalimit të OKB-së, njofton Agjencia France Presse.
Parlamenti i Rigës (Këshilli bashkiak, Letoni) kërkoi sot falje publike për
Gjykata e Lartë e Tokios i njohu jo-kushtetuese zgjedhjet e përgjithshme të Dhomës së Ulët të parlamentit të Japonisë, të mbajtuara në dhjetor të vitit të kaluar.
Së shpejti në Britaninë e Madhe mund të krijohen gjykatat sekrete për shqyrtimin e çështjeve të të dyshuarve për sulme terroriste.
Sot në Emiratet e Bashkuara Arabe po gjykohen 94 persona të dyshuar për organizimin e një grushti shteti. Ata dyshohen për krijimin e një shoqërie të fshehtë që ka gjasa të ketë lidhje me organizatën politiko-fetare "Vëllazëria Myslimane".
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
1
2
3
7
9
10
11
12
13
14
15
16
17
20
21
22
23
24
27
30
31