×
MPJ, Shkurt 2013
Ministria e Punëve të Jashtme e Venezuelës deklaroi zyrtarisht se informacioni në lidhje
Ministri i Punëve të Jashtme i Sirisë Walid al Muallem deklaroi se qeveria e Bashar Al-Assad është e gatshme të negociojë me kundërshtarët e vet, duke përfshirë këtu edhe opozitën e armatosur.
Javën e ardhshme do të zhvillohen bisedimet e Ministrit të Punëve të
Ministria e Jashtme ruse ka hapur një llogari zyrtare në Facebook, njoftoi Departamenti i Informacionit dhe Shtypit i dikasterit diplomatik.
Ministri i Jashtëm sirian Walid Muallem do të mbërrijë për bisedime më 25 shkurt në Moskë, njoftoi të martën Zv. Ministri i Jashtëm rus Gennadi Gatillov.
Moska është e mbushur plot vendosmëri për bashkëpunimin me partnerë
Pheniani, me kryerjen e testimeve të tanishme bërthamore, injoroi edhe një herë normat e
"Moska nuk ka asnjë informacion në lidhje me pretendimet e vendeve perëndimore për
Rusia nuk është aspak e kënaqur me gjendjen e tanishme të marrëdh
Moska kundërshton rritjen e potencialit ushtarak në rajonin e Azi-Paqësorit, njoftoi të premten një burim në Ministrinë e Jashtme ruse.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Shkurt 2013
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2013
2
3
4
5
8
9
10
11
13
14
15
16
17
18
22
23
24
26
27