×
MPJ, Janar 2013
Moska po verifikon njoftimet mbi sulmin ajror të Forcave Ushtarake Ajrore izraelite në Siri - nëse
Viti i kaluar 2012 do të mbahet mend si viti i rritjes së paqëndrueshmërisë ndërkombëtare, vuri në dukje Ministri i Punëve të Jashtme i Rusisë Sergei Lavrov në artikullin e vet botuar në "E përvitshmja diplomatike" (russ.
Kolegji i Gjykatës Supreme i Karelisë për çështjet civile nuk e k
Në një konferencë të madhe për shtyp në Moskë Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov përmblodhi rezultatet e vitit të kaluar dhe përcaktoi drejtimet e punës së dikasterit diplomatik rus gjatë vitit 2013.
Ushtarakët e Francës së bashku me ushtarët afrikanë po zhvillojnë
Rusia është e gatshme për bisedime me udhëheqësit e rinj t
Rusia po mbyll stacionin e vet radar në Gabala, tha në një konferencë për shtyp mbajtur sot në MPJ e Rusisë në Moskë Ministri i Jashtëm Sergei Lavrov.
BE-ja po demonstron një pozitë jokonstruktive në lidhje me rastin (çështjen) e transplantologjisë ilegale në Kosovë, tha Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov.
Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov paralajmëroi kundër përpjekjeve për të sulmuar Iranin.
Çështja rreth "Koleksionit të Schneerson-it" nuk ka të bëjë fare me drejtësinë, mendon Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov.
Të gjitha çështjet teknike dhe ligjore për kalimin në një regjim pa
Në konferencën vjetore për shtyp mbi rezultatet e punës së diplomacis
Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov në një konferencë për shtyp kushtuar
Integrimi në hapësirën e Bashkësisë së Shteteve të Pavarura
Rusia do të vazhdojë partneritetin me Korenë e Veriut dhe Korenë e Jugut Rusia ë
Rusia ka ndërmend të njihet nga afër me kushtet e jetesës së fëmijëve të Anastasia Zavgorodnaja në qendrën sociale Tammirinne. Kjo u njoftua sot nga Ministria e Punëve të Jashtme ruse.
Ministri i Jashtëm rumun Titus Corlatean akuzoi politikanët e Britanisë së Madhe për diskriminimin e bashkatdhetarëve të tij. "Tema e rumunëve po përdoret përsëri në fushatën zgjedhore me qëllim fitimin e kapitalit politik.
Moska është tejet e indinjuar nga vendimi i gjykatës amerikane në lidhje me koleksionin
Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë, Nikola Popovski, do të mbë
Konsulli i Bjellorusisë në Rio de Janeiro humbi jetën si pasojë e një fatkeqësie. 65-vjeçari Sergei Gurevski u mbyt ndërsa po lahej në det. Ai ndërroi jetë gjatë rrugës për në spital.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
14
15
19
20
21
22
24
26
27
28
29