×
MPJ, Nëntor 2012
Vendimi i Tribunalit Ndërkombëtar për ish-Jugosllavinë (ICTY), që shpalli të pafajshëm njërin nga ish-komandantët e "Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës", Ramush Haradinajn, është dëshmi evidente e drejtësisë selektive.
Këshilli i Sigurimit i OKB-së duhet të reagojë ndaj sulmit terrorist të së mërkurës në periferi të kryeqytetit sirian. Për këtë deklaroi Zëvendësministri i jashtëm i Rusisë Genadi Gatilov.
Një skandal diplomatik shpërtheu midis Greqisë dhe Shqipërisë në ditë
Ambasadori me detyra të posaçme i Ministrisë së Punëve të Jashtme ruse, Anvar Azimov, njoftoi në një konferencë për shtyp në Moskë se Samiti BE-Rusi do të zhvillohet më 21 dhjetor në Bruksel.
Moska e sheh si një sinjal alarmant militarizimin e tepërt të kufirit turko-sirian, deklaroi Z
Rusia përshëndet nënshkrimin e marrëveshjes mbi armëpushimin mes Izraelit
I Dërguari i posaçëm i Presidentit të Rusisë në Lindjen e
Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë u rekomandon shtetasve rusë, të cilët udhëtojnë për në Izrael si turistë të përmbahen nga vizitimi i Rripin palestinez të Gazës dhe zonave përreth.
Ministria e Punëve të Jashtme ruse bën thirrje për ndalimin e menjëhershëm të konfrontimit ushtarak mes Izraelit dhe palestinezëve dhe kthimin tek zgjidhja politike e konfliktit.
Moska do t’i përgjigjet me rreptësi miratimit nga ana e SHBA-ve të "Ligjit Magnitskij".
Ministria e Jashtme izraelite i ka propozuar Qeverisë së vendit të marrë masa pë
"Anastasia Zavgorodnaja më 7 nëntor u drejtua në Ambasadën e Rusisë n
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
1
2
3
4
5
6
7
9
10
11
12
13
16
17
18
21
23
24
25
26