×
dhurata

Ish-Kryeministri italian Silvio Berluskoni këtë vit hoqi dorë nga bërja e dhuratave tradicionale të Krishtlindjeve anëtarëve të partisë politike të kryesuar prej tij, njofton gazeta "Corriere della Sera".

Rusët janë të gatshëm të shpenzojnë më shumë para për festat e fundvitit. Ekspertët parashikojnë se shpenzimet për dhurata, ushqime, qerasje dhe argëtime do të rriten këtë vit me 13 për qind. Buxheti i përfaqësuesve të klasës së mesme ruse, i llogaritur për periudhën e festave, është pothuajse i krahasueshme me atë evropian.

Dyqanet e dhuratave janë më atraktivet këto ditë në kryeqytetin e Tartarstanit - Kazan.

Lideri i Koresë së Veriut, Kim Jong-Yun, urdhëroi që me rastin e ditë
Kryeministri rus Dimitri Medvediev në prag të ditëlindjes së Presidentes së Brazilit, Dilma Rousseff, i dhuroi asaj një peshtaf Hollui.
Më parë ishte supozuar se dhuratë e gjallë do t’i dorëzohet Vladimir Putinit në rezidencën e tij në Soçi, ku Presidenti i Rusisë ndodhet aktualisht.
Filloi nga puna Internet-dyqani i produkteve të licenzuara “Soçi-2014”. Ai u hap në
Suksese grandioze u uroi për vitin që vjen Kryeministri Vladimir Putin qytetarëve rus
Simboli "më i madh" i vitit 2010-tigri i Amurit-do ti gëzojë të gjithë ata që do të vizitojnë zooparkun e Moskës në ditët e festave të fundvitit.
Në vigjilje të Vitit të Ri shërbimet sociologjike "zbavisin publikun" me të dhënat e anketimeve të gjithëmundshme të zhvilluara nga ato. Prej tyre mund të mësohen jo pak gjëra interesante. P.sh.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2018
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31