×
Norvegjia, Korrik 2011
Gjykimi i Andres Breivik, i cili pranoi se më 22 korrik organizoi shpërthimin pranë godinave
Në Bruksel u mblodhën ekspertët e Bashkimit Evropian të sferës së luftës kundër terrorizmit.
Anders Breivik e mbështeti funksionari i Partisë ultra të dhjathtë të Francës “Fronti Kombëtar” Jacque Koutelu.
Atyre që kanë ndjekur me vemendje të përqendruar çështjen e Anders Breivik u lindin plotësisht natyrshëm pyetje që kërkojnë përgjigje.
Anders Breivik, i akuzuar për kryerje të aktit të dyfishtë terrorist më 22 korrik në Norvegji, deklaroi se ka patur 2 bashkëpunëtorë në atdhe dhe disa të tjerë jashtë shtetit.
Anders Breivik, autori i masakrës së përgjakshme cinike në Oslo dhe në ishullin Utøya, deklaroi në gjykatën e qarkut Oslo se ai donte të shpëtonte Evropën nga marksistët dhe nga invadimi mysliman.
Terroristit norvegjez Anders Behring Breivik mund ti jepet masa më e lartë e dënimit që ekziston në Norvegji - 30 vjet burgim. Për këtë njoftuan sot në Oslo.
Në Ambasadën e Norvegjisë në Rusi u hap Libri i kujtesës p
I arrestuari në Norvegji mbi bazë të dyshimit për kryerje të aktit të dyfishtë terrorist Anders Breivik deklaroi se planifikonte atentatin ndaj Kryeministres së vendit Gro Harlem Brundtland. Ajo e ka kryesuar tri herë qeverinë, respektivisht në vitet 1981, 1996 dhe tani.
Terroristi norvegjez Anders Breivik, në ndërgjegjen e të cilit janë më shumë
Polici Trond Berntsen, vëllai për nënë i Crown Princeshës s
Sot në Norvegji është shpallur Minuta e heshtjes për nder të kujtimit të viktimave të aktit të dyfishtë terrorist të 22 korrikut.
Sot në Norvegji është shpallur Minuta e heshtjes për nder të kujtimit të viktimave të aktit të dyfishtë terrorist të 22 korrikut.
Mu në qendër të kryeqytetit të Norvegjisë - Oslo  buçiti një shpërthim.
Helikoperi i Kompanisë norvegjeze të transportit ajror “Airlift” ra natën e së hënës në malet në perëndim të Norvegjisë. Siç njoftoi policia vendase, gjetën vdekjen të 5 personat që ndodheshin në bordin e tij.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Korrik 2011
Kalendari i ngjarjeve
Korrik 2011
1
2
3
4
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
29
30
31