×
incident, 19 gusht 2013

Numri i viktimave të tragjedisë që ndodhi në shtetin indian Bihar, ku treni shtypi një grup pelegrinësh, arriti në 37 persona.

Vrapuesi afrikanojugor dhe kampioni paralimpik, Oscar Pistorius, është akuzuar zyrtarisht për vrasjen e mikeshës së vet.

11 persona u plagosën si rezultat i shpërthimit të një bombole gazi në një restorant kinez në qendër të Sofjes.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Gusht 2013
Kalendari i ngjarjeve
Gusht 2013
3
4
5
10
11
13
17
18
24
25
28
31