×
incident, Qershor 2013
Avioni IL-76 u ul sot në aeroportin e Novokuznetskut pa arritur të fluturojë për vetëm 65 metra deri në pistën e uljes.
Pesë persona u plagosën gjatë uljes emergjente të një avioni AN-2 në krahinën e Habarovskut, njëri prej tyre është në gjendje të rëndë, njoftoi Departamenti Rajonal i Ministrisë ruse të Situatave të Jashtëzakonshme.
Avioni “Boeing 787 Dreamliner”, i cili udhëtonte nga qyteti amerikan Houston në Denver, për shkak të një defekti teknik në sistemin e frenave është kthyer në aeroportin e nisjes.
Militantët kurdë hapën zjarr në provincën turke të Hakkarit mbi një helikopter me dy përfaqësues të komandës ushtarake në bord, njoftuan të premten ushtarakët turq. Incidenti ndodhi pranë kufirit me Irakun.
Një bashkëpunëtor i shërbimit të sigurimit izraelit, i cili ishte p
Rumania dyshohet për eksportimin e manaferrave të infektuara me virusin e hepatitit A në vendet e Bashkimit Europian. Një ngarkesë me manaferra të infektuara u tërhoq nga shitja në Itali.
Policia franceze arrestoi burrin që kërcënoi të hidhej nga Kulla Eifel në Paris.
Turistët u evakuuan në mënyrë emergjente nga Kulla Eifel në Paris për shkak se njëri prej vizitorëve të saj kërcënon të hidhet poshtë, njofton Agjencia France-Presse.
Samiti i 39-të i “G-8” filloi me një incident tejet të pakëndshëm. Pala britanike doli e papërgatitur për të pritur udhëheqësit e "Tetëshes së Madhe" në Irlandën e Veriut ditën e dielë, siç ishte planifikuar. Vladimir Putin, i cili kishte ndërmend të fluturonte për në Belfast, mbeti në Londër deri të hënën, njoftoi shërbimi për shtyp i Kryetarit të shtetit rus.
Në kryeqytetin polak përpara godinës së Konsullatës ruse u gjet nj
Ka njoftime se sot më 14 qershor në qytetin rus të Uljanovsk, në ndë
Sipas shërbyesit të kishës, sulmuesi bërtiti se do t’i therte të gjithë, dhe se besimi i krishterë është i gabuar.
Një mol që përdorej si shëtitore u shemb në qytetin amerikan të Miami, shteti i Florida-s. Sipas mediave lokale, në ujë ranë të paktën 50 persona.
Në shtetin amerikan të Michigan buçiti një shpërthim në ndërmarrjen e kompanisë së naftës dhe gazit West Bay Exploration, pasi një kamion u përplas me gazsjellësin.
Një burrë u vetësakrifikua (kreu akt vetëdjegie) përballë zyrë
Një punonjës i metrosë së Moskës në momentin kur po dilte
Avioni “Southwest Airlines”, i cili po fluturonte nga Los Angeles për në Texas, realizoi
Në Gjermani islamistët radikalë kanë sulmuar gazetarët e kanalit televiziv ARD. Incidenti ndodhi të premten në qytetin e Offenbach. Informacioni në lidhje me këtë incident u bë publik vetëm tani.
Një automjet i tipit Jeep me 7 turistë të huaj ra në një humnerë 25 metra të thellë në provincën turke Antalia gjatë ekskursionit "Jeep Safari". Sipas të dhënave paraprake, shoferi ka humbur kontrollin mbi automjetin.
Një avion i kompanisë ajrore indoneziane Merpati Nusantara Airlines kreu të hënën një ulje emergjente në aeroportin e Kupang dhe gjatë kësaj u nda në dy pjesë. Si rezultat i këtij incidenti u lëndua një person.
Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Qershor 2013
Kalendari i ngjarjeve
Qershor 2013
1
2
8
9
15
16
20
22
23
25
26
27
29
30