×
incident, 8 janar 2013
Konsulli i Bjellorusisë në Rio de Janeiro humbi jetën si pasojë e një fatkeqësie. 65-vjeçari Sergei Gurevski u mbyt ndërsa po lahej në det. Ai ndërroi jetë gjatë rrugës për në spital.
Martesa e banorit 90-vjeçar të Arabisë Saudite me një vajzë 15-vjeçare shkaktoi një valë të re debatesh në lidhje me nuset-fëmijë në këtë vend mysliman.
Roja bregdetare daneze ditën e dielë kapi një anije kabotazhi në brigjet e ishullit Zelanda. Anija me flamurin e Republikës së Afrikës së Jugut po lundronte shumë afër bregut dhe nuk i përgjigjej thirrjeve me megafon drejtuar asaj.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
5
6
12
13
18
19
20
25
26
27