×
incident, Shtator 2012
Në Mineapolis amerikan banori vendas hapi zjarr ndaj kolegëve të vet, kur morri vesh se
Aeroplani, me të cilin po fluturonte Presidenti i SHBA Barack Obama ditën e mërkurë ra në një zonë me turbullira të forta ndërsa ulej në aeroportin e qytetit Toledo, Ohio.
Një banor i fshatit, përmes të cilit po ndërtojnë një rrug
Prodhuesi më i madh i elektronikës në botë Foxconn deklaroi se do të
Trembëdhjetë persona u zhdukën sot pa lënë gjurmë si rezultat i një përplasje të një barke peshkimi japoneze me anijen e mallrave të regjistruar në Panama.
Një anije që transportonte 27 pasagjerë u mbyt në jug të Filipineve. Si rezultat i ngjarjes kanë mbetur të vdekur shtatë persona, pesë prej tyre janë zhdukur pa lënë gjurmë, njofton roja bregdetare e vendit.
Në aeroportin ndërkombëtar John F. Kennedy në Nju Jork për shkak
Në Kinë u rrëzua një tunel automobilistik në ndërtim e sipër, nën rënojat e të cilit ndodheshin të paktën 16 persona.
Autobusi që drejtohej për në SHBA, i cili mendohet se transportonte punëtorë emigrantë u zhduk ditën e mërkurë më 12 shtator, në shtetin qendror meksikan Guanajuato.
Një traget i mbipopulluar me njerëz të hënën në m
21-vjeçari nga Melburni Christopher Sides u arrestua në të dalë të kinemasë lokale për pamjen e jashtme të pazakontë: flokët e të riut ishin të pikturuar si "shigjeta e Kolorados" dhe fytyra e grimuar si një Joker.
Një mbikalim i metrosë në metropolin indian Mumbai, që ishte në ndërtim e sipër, u rrëzua ditën e martë duke plagosur të paktën tetë persona.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Shtator 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shtator 2012
1
2
3
5
7
8
9
11
12
14
15
16
19
21
22
23
25
26
29
30