×
incident, Shkurt 2012
Në prefekturën japoneze Okayama u shemb tuneli nënujor që lidh portin Mizushima dhe një nga rafineritë më të mëdha të naftës në vend.
Më shumë se 100 veta - 90 pasagjerë dhe 13 anëtarë të ekuipazhit - u intoksikuan në anijen turistike “Ruby Princess” më 5 shkurt, njoftojnë mjetet amerikane të informimit masiv.
Më shumë se 100 persona, të cilët konsiderohen të pagjetur deri tani, mund
Demonstruesit palestinezë hodhën këpucë dhe gurë mbi autokolonën e Sekretarit të Përgjithshëm të OKB-së Ban Ki-moon.
Ekipet e shpëtimit rifilluan kërkimin e ndërprerë mbrëmë për shkak të stuhisë të ekuipazhit të anijes së mallrave “Vera” (“Besimi”), e cila u fundos të martën pranë brigjeve të provincës turke Zonguldak.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
Shkurt 2012
Kalendari i ngjarjeve
Shkurt 2012
4
5
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29