×
bashkëpunim, 1 nëntor 2012
Avioni i MSJ-së ruse dërgoi ndihma humanitare në Kubë, e cila po vuan pasojat e uraganit "Sandy". Avioni "IL-76" (russ. "Ил-76") sipas kërkesës nga pala kubane transportoi materiale ndërtimi për të rindërtuar shtëpitë e shkatërruara.
Autoritetet çeke dhe sllovake ranë dakord për zhvillimin e bashkëpunimit tekniko-ushtarak dhe n
Presidenti rus Vladimir Putin më 8 nëntor do të takohet me Presidentin izraelit Shimon Peres, i cili do të vijë në Moskë me një vizitë pune, njoftoi të enjten shërbimi për shtyp i Kremlinit.
Ministria e Mbrojtjes e Rusisë ka ndërmend të blejë një parti provë të pajisjeve "ushtari i së ardhmes" Felin, njoftoi të enjten për gazetarët në Moskë Ministri i Mbrojtjes i Rusisë Anatoli Serdjukov.
Një nga prodhueset më të mëdha të aeroplanëve civilë - kompania kanadeze “Bombardier” - filloi bisedimet me zyrtarët dhe sipërmarrësit rusë për organizimin e prodhimit të produktit të saj në Rusi.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Nëntor 2012
Kalendari i ngjarjeve
Nëntor 2012
3
4
10
11
17
18
21
24
25
29