×
bashkëpunim, Maj 2012
Një nga kushtet më të rëndësishme për integrimin e vendeve
Rusia dhe Norvegjia kanë rënë dakord për kalimin e kufirit pa viza për banorët e zonave kufitare.
Sekretariati i Shërbimit Kombëtar të Kërkimit dhe Shpëtimit të
Shqipëria sërisht vendos regjim pa viza për rusët në periudh
Marinsat e Rusisë dhe Ukrainës në kuadër të fazës bregdetar
Sasia e rradhës e armëve ruse do të mbërrijë së shpejti në Venezuelë, njoftoi Presidenti Hugo Chavez.
Në Detin e Zi filluan manovrat e përbashkëta ushtarake ruso-ukrainase "Fairway for Peace - 2012".
Presidenti i sapozgjedhur i Serbisë Tomisllav Nikoliç ka ndërmend të marrë pjesë
Kompania ruse “Izhmash” planifikon të zgjerojë gamën e produkteve të veta nën emrin e markës së brendit të vet më me popullaritet “Kallashnikov”. Është shumë i madh propabiliteti që në të ardhmen e parashikueshme në garderobat e femrave dhe meshkujve, të cilët ndjekin trendet e modës, të duken aksesore e sende të ndryshme të veshjeve nga “Izhmash”.
Kryeminstri i Rusisë Dimitri Medvediev në samitin e ardhshëm të “G-8” do
Në kuadër të Traktatit Ndërkombëtar të Qiejve të Hapur inspektorët rusë nga 14-19 maj do të realizojnë një fluturim vëzhgimi mbi territorin e SHBA nga baza ajrore Travis e shtetit Kalifornia. Distanca maksimale e fluturimit do të jetë 4.250 kilometra.
Më shumë se 20 marinarë u nxorrën nga një nëndetë
Hungaria do të marrë nga Kina një kredi prej 1 miliard euro për zhvillimin
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2012
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2012
1
3
4
5
6
7
8
9
11
12
13
15
16
19
20
25
26
27
29
31