×
Moska, Prill 2013
Për shkak të udhëtimit të Kryeministrit të Japonisë drejt Kopshtit Botanik
Presidenti rus Vladimir Putin nuk do të marrë pjesë në demonstratën e 1 Majit. Kjo u njoftua nga Shërbimi për shtyp i Kremlinit.
Dy persona u plagosën si rezultat i një shpërthimi në Rrugën “Arbati i Ri” (russ.
Ekipet e pilotazhit të lartë "Kreshnikët rusë" (russ. "Русские Витязи") dhe "Strizhi" (russ. "Стрижи") do të marrin pjesë në paradën e Ditës së Fitores në Sheshin e Kuq të Moskë më 9 maj.
Në Qendrën “Manezh” të Moskës pritet të hapet ekspozita e artistes japoneze Shiota Chiharu "Kryqëzimet" (ndryshe, "Ndërthurjet").
Ekspozita e parë retrospektive në Rusi, e cila do të hapet më 18 prill, do
Mu në qendër të Moskës tre vajza u zhveshën deri në bel, duke kërkuar në këtë mënyrë dorëheqjen e Ministrit të Arsimit Dimitri Livanov.
Delegacioni i të ashtuquajturës opozitë e moderuar e brendshme e Sirisë mbërriti
Moska vitin e kaluar u vizitua më shpesh prej turistëve nga Gjermania, por rritjen dinamike m
Ministria e Kulturës e Rusisë, Qeveria e Moskës si dhe një sërë muzeumesh në Moskë në periudhën 17 prill - 22 maj të vitit 2013 do të zhvillojnë ekspozitën "Aleksei Remizov.
Nga ndërtesa e Dumës Shtetërore në qendër të Moskë po evakuohet i gjithë personeli, njoftoi administrata e Dhomës së Ulët të parlamentit rus. Nuk ka ende detaje të asaj që ka ndodhur.
Organizata "Greenpeace Russia" zhvilloi pranë mureve të Kremlinit një aktivitet në mbrojtje të Arktikut nën moton - "Arktiku nuk është në shitje!".
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
Prill 2013
Kalendari i ngjarjeve
Prill 2013
2
5
6
7
8
9
11
12
13
14
16
18
20
21
22
24
25
26
27
28
29