×
Moska, Mars 2013
Më 29 mars të vitit 2010 në Moskë, në stacionet e metrosë "Llubjanka" dhe "Park Kulturi", në orët e pikut të mëngjesit me një interval prej rreth 40 minutash ndodhën dy shpërthime të kryera nga terroriste-kamikaze.
Reshjet e dendura e të mëdha të dëborës, të cilat
Këtë vit Moska po përjeton marsin më të ftohtë në
Maskotat e Olimpiadës Dimërore në Soçi - Ariu i bardhë, Lepuri dhe
Të premten në mbrëmje dëbora, e cila kishte disa ditë që binte parreshtur në kryeqytet, u pasua nga një shi i akullt.
Moska po mbulohet e tëra gradualisht nga dëbora: sipas parashikimeve të motit, stuhia, kulmi
Mëngjesi i së mërkurës erdhi në Moskë me reshje t
Policia e Moskës arrestoi shtetasin e Uzbekistanit, Abdukhofiz Kholmurodov, i cili konsiderohet si lider i organizatës terroriste ndërkombëtare "Partia Islamike e Turkmenistanit".
Autoritetet e Moskës kanë ndërmend të zhvillojnë një tender për furnizimin me vagona të metrosë dhe mirëmbajtjen e tyre.
Avioni “Superjet” kreu një ulje emergjente në aeroportin Sheremetievo të Moskës. Nuk ka të lënduar, njoftoi Ministria ruse e Situatave të Jashtzakonshme. "Avioni po fluturonte nga Moska në Nizhnij Novgorod.
Komunistët rusë propozuan riemërtimin e disa rrugëve në qytete të ndryshme të Rusisë (duke përfshirë edhe Moskën) në nderim të Presidentit të Venezuelës, Hugo Chavez, i cili vdiq nga kanceri më 5 mars.
Që nga fillimi i motit të ftohtë në Moskë për shkak të acarit kanë humbur jetën 27 persona. Rreth 260 vetë u shtruan në spital me diagnozën "morth".
Në Unazën automobilistike të Moskës (MKAD) natën në të
Në jug-perëndim të Moskës, gjatë shpërthimit të zjarrit, nga
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Mars 2013
Kalendari i ngjarjeve
Mars 2013
1
2
3
5
8
9
10
16
17
19
22
23
24
26
28
30
31