×
Moska, Janar 2013
Në Moskë është kapërcyer pragu epidemiologjik i të prekurve nga sëmundjet e infeksionit akut respirator dhe gripit.
Në aeroportin "Sheremetievo" të Moskës u arrestua një korrier droge nga Amerika Latine i veshur me petkun e priftit katolik. Doli se ai ishte qytetari i Kolumbisë Fabio Ricardo Rodriguez, prifti i një prej famullive të Bogota.
Shtetasi francez, i cili punonte si shefi i një kompanie konsulente në fushën e turizmit RM Consultants Russia, u vra në Moskë, njoftoi një burim nga kompania.
Zjarrfikësit arritën të shuanin plotësisht zjarrin në kompleksin e rrokaqiejve në ndërtim e sipër "Moscow City", u lëndua një punëtor, njoftuan në departamentin e Moskës për Situatat e Jashtëzakonshme.
Përleshjet midis përkrahësve dhe kundërshtarëve të projektligjit p
Në një prej kullave të papërfunduara të qendrës së biznesit "Moscow-City" (Moskë, Rusi) ra zjarr. Sipas të dhënave paraprake, vatra e zjarrit lokalizohet në katin e 23-të ose të 24-t.
Në Moskë, në Qendrën e Ekspozitave "Manezh", nga 13 shkurti deri në 31
Si rezultat i reshjeve të dendura të dëborës të ditëve të fundit pirgjet e saj në Moskë u rritën deri në 0.5 metra.
Në Qendrën Kombëtare të Artit Bashkëkohor në Moskë u hap ekspozita e Nan Hoover - njërës prej artisteve më të mëdha në botë që punon në sferën e peizazhit mediatik.
Rajonet qendrore të Rusisë u përfshinë nga një ciklon i fuqishëm. Reshjet e dëborës filluan ditën e dielë dhe vazhduan gjatë gjithë natës së kaluar.
Nga 18 janari deri më 17 shkurt në Shtëpinë Qendrore të Artistë
Reshjet e dendura të dëborës që kanë vërshuar mbi Mosk
Aeroportet e kryeqytetit të Rusisë, pavarësisht reshjeve të dendura e të vazhdueshme të dëborës të rëna gjatë natës, punojnë normalisht.
Shkaku më i mundshëm i aksidentit të avionit "Tu-204" të kompanisë Red Wings
Në Moskë u dukën zyrtarisht Hyde Parks. Ligji mbi organizimin e platformave të veçanta për zhvillimin e mitingjeve hyri në fuqi më 7 janar të vitit 2013. Ekspertët po diskutojnë nëse do të jenë të kërkuara apo jo për qytetarët rusë analoget e klubit të diskutimeve të Londrës (London Discussion Club) nën qiell hapur. Ideja për të ndërtuar ekuivalentin e Hyde Park të Londrës në Rusi lindi tre vjet më parë dhe u artikulua nga Presidenti i atëhershëm i Federatës Ruse, Dimitri Medvediev.
Rusia, Moska, ligji, opozita, miting, Hyde Park
Në shërbesat kishtare të Krishtlindjeve në katedralet e Moskës natën
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2013
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2013
1
2
3
4
5
6
10
11
12
13
14
15
16
17
19
20
26
27
29