×
Moska, 2011
Sipas të dhënave paraprake, shkak i zjarrit që shpërtheu në konviktin e
Sipas njoftimeve të meteorologëve në Moskë gjatë periudhës nga 26-28 dhjetor janë thyer tre rekorde ditore të temperaturave të larta.
Në Moskë policia është vënë në kërkim të
Në Moskë sot ndodhi një fenomen tepër i rrallë për stinën e dimrit - ushtuan bubullimat.
Moska, moti, anomali, stuhi, dëbora, bubullima
Një aksident i madh automobilistik ndodhi në Moskë: në pjesën veriperëndimore të autostradës unazore të kryeqytetit rus u përplasën 21 makina.
Metroja e Moskës të mërkurën theu rekordin përkatësisht numrit të udhëtarëve të transportuar - për gjithë ditën 9.200.000 veta.
Dëbora e madhe ka paralizuar praktikisht pothuajse gjithë trafikun në Moskë më 21 dhjetor.
Reshjet e bollshme në formë shiu të akullt dhe oshilacionet e theksuara të temperaturave krijuan
Më shumë se 200 pazare për shitjen e bredhave natyralë u hapën
Në Ambasadën e Çekisë në Moskë u hap libri i zisë në lidhje me vdekjen e ish Presidentit Václav Havel.
Rok-grupi gjerman “The Scorpions” arriti në Rusi “për të parë Krishtlindjet
Dhjetori i vitit 2011 në Moskë do të hyjë në pesëshen ose
Në prag të startimit të Kupës së Kanalit të Parë n
Paul McCartney do të japë sot një koncert në kryeqytetin rus. Ai është
Midis Moskës dhe Parisit filloi të qarkullojë treni direkt për pasagjerë. Sot
Në Moskë dy persona të paidentifikuar ndërmorrën sot në mëngjes një sulm të armatosur mbi një nga zyrat postare kryeqytetase.
Një banor 27-vjeçar i rajonit periferik të Moskës, në gjendje psikoze akute
Rreth 500 persona u arrestuan të martën në mbrëmje gjatë zhvillimit të aksioneve të pasanksionuara të protestës nga ana e forcave opozitare në Moskë dhe Shën Petersburg.
Shkalla e aktivitetit të shfaqur nga ana e partive dhe lëvizjeve në Moskë, pas votimit të së dielës në zgjedhjet parlamentare, është jashtëzakonisht e lartë. Fituesit kremtojnë triumfin e vet dhe dalin në mitingje.
Opozita ruse ndërmorri të hënën aksione proteste kundër rezultateve t
Publikimet e mëparshme
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Janar 2011
Kalendari i ngjarjeve
Janar 2011
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31