×
fatkeqësi

Një anije mallrash, që po lundronte nën flamurin e Hong Kongut, u mbyt sot në ujërat lokale si pasojë e një stuhie të shkaktuar nga tajfuni "Utor".

Një anije, në bordin e së cilës ndodheshin rreth 200 refugjatë myslimanë
Në Oqeanin Indian, pranë brigjeve veriore të ishullit të Krishtlindjeve, u përmbys dhe
Në ngushticën e Tajvanit u ndodh në situatë emergjente anija turistike “Golden Dragon”. Nga bordi i saj u shpëtuan 148 turistë nga Tajvani.

Avioni "Boing" i kompanisë ajrore të Etiopisë ra në Detin Mesdhe pas nisjes nga Bejruti. Sipas informacionit të marrë, në bordin e avionit ndodheshin më shumë se 80 pasagjerë, midis tyre edhe një shtetas rus me prejardhje nga Libani.

Situata me turistët rusë, të cilët u bënë pre e fatkeqësisë natyrore në aksin automobilistik midis Kairos dhe Sharm-Esh-Sheikh-ut, po normalizohet.
Haiti është shkatërruar gati gjysëm, njofton Drejtoria për koordinimin e
Grupi i parë i specialistëve të Ministrisë së Situatave të Jashtëzakonshme (MSJ) të Rusisë u nis për në Haiti për dhënien e ndihmës të dëmtuarve nga tërmeti.
Në Haiti ra një tërmet i fuqishëm. Sipas të dhënave
Në vende të ndryshme të Ballkanit mijëra njerëz kanë pësuar dëme të mëdha nga përmbytjet.
Një aksident i madh automobilistik me përfundim të lumtur (happy outcome) ndodhi në veri
Në ngushticën e Dreikut, e cila bashkon Oqeanin Atlantik dhe atë Paqësor, anijes spanjolle "Las Palmas" iu prish motori kryesor.
ndodhira, eksplorator, anija, fatkeqësi
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
Maj 2018
Kalendari i ngjarjeve
Maj 2018
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31